Wspólnoty

Krąg Biblijny

Zapraszamy na stronę -> Krąg Biblijny

Spotkania grupy odbywają się w piątki o godz. 1900.

Opiekunem grupy jest ks. Paweł.

Wspólnota Dom Boży

WSPÓLNOTA DOM BOŻY

Jesteśmy katolicką wspólnotą charyzmatyczną. Nasze podstawowe powołanie to: słuchanie i głoszenie Słowa Bożego, uwielbienie, modlitwa wstawiennicza, szczególne za kapłanów i przysposabianie do posług.

Wspólnota DOM BOŻY powstała w 1993 r. we Wrocławiu przy parafii św. Augustyna. Obecnie funkcjonujemy w pięciu parafiach:

– Wrocław, par. św. Augustyna, ul. Sudecka;

– Wrocław, par. Najświętszego Zbawiciela, Wojszyce ul. Pawła Jasienicy;

– Wałbrzych, par. Podwyższenia Krzyża Świętego, Podzamcze ul. Jana Pawła II

– Żarów, par Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Mickiewicza;

– Nowogrodziec, par. Św. Apostołów Piotra i Pawła, ul. Kościelna.

Życie wspólnoty rozwija się na spotkaniach małej grupy, spotkaniach domu (gromadzącego kilka małych grup), na spotkaniach modlitewnych całej wspólnoty, wspólnotowych Eucharystiach i różnych formach rekolekcji prowadzonych przez Wspólnotę.

Do wspólnoty można dołączyć przez udział w Kursie Alpha. Jest to kurs dla każdego, kto chce dowiedzieć się czegoś o chrześcijaństwie, pogłębić swoją wiarę, rozwiać wątpliwości lub podzielić się swoim doświadczeniem wiary. Na kursach możemy znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas życiowe pytania. Swój udział w kursie można zgłosić:

- fb:  https://www.facebook.com/alphawalbrzych/

- tel: 575 090 150

- www:   www.dombozy.pl/alpha/zgloszenia

Wspólnota DOM BOŻY należy do Europejskiej Sieci Wspólnot ENC.

Opiekunem wspólnoty w Wałbrzychu jest ks. Dawid Fiołek

Schola dziecięca

Grupa powstała kilka lat temu. Tworzą ją dzieci, które lubią śpiewać dla innych i na chwałę Bożą, bo „Kto śpiewa, ten dwa razy się modli

Grupa liczy obecnie prawie 20 osób, w różnym wieku, z klas szkoły podstawowej. Chcąc śpiewać w scholi ”, nie trzeba mieć wybitnych zdolności muzycznych. Najważniejsze, aby to wspólne śpiewanie sprawiało radość. Każde dziecko ma przecież różne talenty i każde coś wnosi do wspólnoty: jedno piękny śpiew, inne doskonałą dykcję, harmonię, poczucie rytmu i energię.

Głównym zadaniem scholki jest przygotowywanie oprawy liturgicznej na niedzielne Msze św. z udziałem dzieci o godz. 11.30

Spotkania scholki i jednocześnie próby odbywają się w każdy piatek o godz. 16.00 w salce przy parafii

Podczas prób dzieci ćwiczą głos i dykcję, uczą się nowych pieśni. W repertuarze jest ich ponad 100. Większość z nich znają na pamięć. W czasie tego godzinnego spotkania dzieci pod kierunkiem Ks. Mateusza przygotowują również pieśni i psalm responsoryjny na Eucharystię. Bardzo ważny jest dla scholki  czynny udział we Mszy św., dlatego dzieci czytają również modlitwę wiernych i komentarze do darów ofiarnych oraz same niosą te dary.

Piątkowe spotkania scholki prócz wspólnego śpiewania, są również wspaniałą okazją do tego, by pobyć razem.

Tekst - Ada Jurek

Księża pracujący w parafii

L  I  S  T  A    K  S  I  Ę  Ż  Y

KTÓRZY PRACOWALI W  PARAFII  P. W.  PODWYŻSZENIA  KRZYŻA

ŚWIĘTEGO   W  WAŁBRZYCHU  -  PODZAMCZE

OD  DNIA  15  PAŻDZIERNIKA   1981 ROKU

Czytaj więcej: Księża pracujący w parafii

Towarzystwo Przyjaciół WSD w Świdnicy

Celem Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego jest troska o powołania kapłańskie i ich rozwój. Przejawem tej troski jest współpraca jest współpraca Towarzystwa z Wyższym Seminarium Duchownym w Świdnicy, niesienie mu pomocy duchowej a także materialnej oraz kształtowanie kultury religijnej zgodnej z nauką Kościoła katolickiego.

Osoba, która zdecydowała się zapisać do Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy wybiera sobie formę i częstotliwość modlitwy oraz duchowego wspierania danego alumna. Przystępując do Towarzystwa każdy powinien być odpowiedzialny za duchowe towarzyszenie alumnowi.

Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium w Świdnicy deklarują:

• modlitwę za seminarium co najmniej raz w tygodniu (szczególnie w czwartek),
  • dobrowolną składkę roczną na wsparcie najbardziej potrzebujących kleryków.

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy nigdy nie zapominają o swoich dobrodziejach, którymi są członkowie Towarzystwa Przyjaciół WSD. Przede wszystkim deklarują oni modlitwę w intencji Towarzystwa Przyjaciół WSD oraz odwiedzają parafię, w których działają te osoby.

Opiekunem Towarzystwa Przyjaciół WSD w Świdnicy w naszej parafii jest Ks. prałat Jan Gargasewicz - proboszcz parafii.