Modlitwa za STRÓŻÓW PRAWA …

W niedzielę 10 lipca o godzinie 1300  w naszym Sanktuarium, modlitewną intencją skierowaną przed oblicze Pana Boga, objęliśmy wszystkich Policjantów pracujących w Wałbrzychu. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Prałat dr Jan GARGASEWICZ - proboszcz naszej wspólnoty parafialnej oraz ks. dr Jacek BIERNACKI - duszpasterz wałbrzyskich policjantów.

Największym darem duchowym, jaki możemy ofiarować za naszych Braci i Siostry jest modlitwa,  Msza św., przypomina nam o tym św. Jakub w słowach: ,,wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego’’  .

O tym, że praca policjantów jest bardzo ważna i potrzebna wiemy wszyscy doskonale. Dzięki  ich pracy możemy czuć się bezpieczne, dbają oni o to, by prawo było respektowane i przestrzegane. Pracę policjantów możemy śmiało nazwać służbą.

W czasie homilii, ks. Proboszcz Jan GARGASEWICZ, w słowach skierowanych do zebranych na Mszy św. policjantów, przypomniał, że ich służba jest szczególnym powołaniem, które nie zamyka się tylko w godzinach pracy, ale trwa ciągle. Ks. Prałat, na dowód tego przytoczył, wydarzenie które, należy nazwać czynem  bohaterstwem, gdy policjant, z naszego regionu, nie będąc na służbie, w swoim czasie wolnym, uratował tonącego człowieka, sam ponosząc  śmierć. Jest to największy dowód miłości ,,gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich’’ (J. 15,13).

Dziękując za ich służbę życzymy, by Chrystus błogosławił im w pracy i prywatnym życiu, a patron policjantów św. Michał Archanioł - wypraszał potrzebne łaski.

Zdjęcia z Mszy św. w naszej galerii.