MENU

 


 

Licznik odwiedzin

909772
WszystkieWszystkie909772

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

SOLIDARNI Z JAPONIĄ - Msza św. w intencji ofiar

 

W niedzielę 20 marca o godzinie 10:00 w naszym Sanktuarium odbędzie się Msza święta w intencji narodu japońskiego dotkniętego kataklizmem trzęsienia ziemi.

Do wspólnej modlitwy zaproszeni zostali Japończycy oraz pozostali pracownicy japońskich firm  funkcjonujących na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TOYOTA, NSK, AKS, POLST, Yagi Poland Faktory, Daicel Safety Systems, Bridgestone, Nieco).

W WSSE japońskie firmy zatrudniają aż 3787 pracowników, z czego zdecydowaną większość w samym Wałbrzychu – 2449 osób. Pracowników narodowości japońskiej jest około 100. Są wśród nich tacy, których rodziny bezpośrednio dotknęła tragedia związana z trzęsieniem ziemi.

Inicjatorem uroczystej Mszy świętej jest ks. prałat Andrzej Raszpla – kustosz sanktuarium oraz Zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Najprawdopodobniej jest to pierwsza tego typu inicjatywa w całej Polsce. Poruszeni ogromem tragedii, która dotknęła naród japoński pragniem łączyć się w smutku z ich rodzinami i bliskimi. Wspólna modlitwa stanowi wyraz naszej ludzkiej i chrześcijańskiej solidarności.

WSPÓLNOTY