PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ I NA GÓRĘ SYNAJ

28.05. – 06.06.2011

DZIEŃ 1 - ODLOT DO IZRAELA. Odlot z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Warszawie do Tel Awiwu.

DZIEŃ 2 – JEROZOLIMA. Góra Syjon – Kościół św. Piotra in Galicante, Wieczernik – MSZA ŚW.  Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Kalwaria – Bazylika Bożego Grobu. Nocleg – Jerozolima.

DZIEŃ 3 – JEROZOLIMA – BETANIA - SYNAJ. MSZA ŚW. – na pustyni. Kąpiel w Morzu Martwym. Przejazd do Egiptu. Nocleg w wiosce turystycznej u podnóża Synaju.

DZIEŃ 4 – SYNAJ. Nocne wejście na Górę Synaj. MSZA ŚW. na wzgórzu koło Klasztoru Św. Katarzyny. Odpoczynek. Nocleg – Nuweiba.

DZIEŃ 5 – SYNAJ – MORZE MARTWE - JERYCHO. Kąpiel w Morzu Czerwonym i Morzu Martwym. Zwiedzanie Jerycha. Nocleg – Jerycho.

DZIEŃ 6 – CAŁODZIENNA WYPRAWA DO GALILEI. GÓRA TABOR - Bazylika Przemienienia Pańskiego – MSZA ŚW. DOLINA JORDANU – miejsce chrztu Pana Jezusa. KAFARNAUM – Dom św. Piotra, Synagoga. TABGHI – Kościół prymatu św. Piotra, Bazylika Rozmnożenia Chleba. GÓRA OŚMIU BŁOGOSŁAWIEŃSTW. JEZIORO GENEZARET – rejs statkiem do Tyberiady. Nocleg – Jerycho.

DZIEŃ 7 – CAŁODZIENNA WYPRAWA DO GALILEI. NAZARET – Bazylika Zwiastowania Pańskiego – MSZA ŚW. Grota Zwiastowania, Kościół św. Józefa. KANA GALILEJSKA, HAJFA – Sanktuarium OO. Karmelitów – Stella Maris. CEZAREA NADMORSKA – odpoczynek nad Morzem Śródziemnym. Nocleg – Jerozolima.

DZIEŃ 8 – BETLEJEM – AIN KAREM. BETLEJEM – Bazylika Narodzenia Pańskiego – MSZA ŚW., Grota Mleczna, Pole Pasterzy. AIN KAREM -  Kościół Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Kościół Nawiedzenia św. Elżbiety. JEROZOLIMA – Park Pamięci – Yad Vashem, Knesset, Menora. Nocleg – Jerozolima.

DZIEŃ 9 – JEROZOLIMA. GÓRA OLIWNA – miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Kaplica Dominus Flevit, Ogród Oliwny – Bazylika Getsemani – MSZA ŚW.  Bazylika Wniebowzięcia NMP.  Nocleg – Jerozolima.

DZIEŃ 10 – ODLOT do Warszawy.

KOSZT PIELGRZYMKI: 4.150 zł + 150 $ USA.

ŚWIADCZENIA: Przelot samolotem Warszawa – Tel Awiw – Warszawa, noclegi w hotelach w pokojach 2 i 3 osobowych, wyżywienie 2 razy dziennie: śniadania i obiado-kolacje, klimatyzowany autokar, karty wstępu, opłaty
w portach lotniczych, ubezpieczenie NW, KL, opieka przewodnika. Koszt nie obejmuje dojazdu i powrótu z lotniska w Warszawie.

ORGANIZATOR PIELGRZYMKI:
Ks. Prałat Andrzej RASZPLA – Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu i Katolickie Biuro Pielgrzymkowe w Warszawie.

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Przy zapisie zaliczka - 650 zł. Zgłoszenia można dokonywać telefonicznie: 074 841-33-46.
Zaliczkę wysłać przekazem pocztowym na adres:

Parafia Podwyższenia Krzyża Św. ul. Jana Pawła II 1; 58-314 Wałbrzych.

Dokładne informacje zostaną przekazane pielgrzymom na spotkaniach.