MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


RENOWACJA FIGURY CHRYSTUSA UKRZYŻOWANEGO


Z radością informujemy, że w ostatnich dniach zostały odnowione złocenia na figurze Chrystusa Ukrzyżowanego znajdującej się w prezbiterium Sanktuarium. Dokonano oczyszczenia figury ze starego złota na poszczególnych elementach pasyjki. Nowa warstwa szlachetnego metalu znalazła się na gwoździach, koronie cierniowej i sukni okalającej biodra Jezusa. Zdjęcia poniżej (zdj. 1) pokazują  różnicę, którą można dostrzec na sukni (zdj. 2). Blask poszczególnych elementów złocenia widoczny jest z każdego zakątka świątyni.

Niestety, jak to jest przy takich pracach, okazało się, że inne elementy wystroju Sanktuarium wypadają bardzo słabo przy blasku nowych złoceń w prezbiterium, dlatego została podjęta decyzja przez księdza Proboszcza, by w niedalekiej przyszłości dokonać również restauracji innych złoceń. W kolejności będziemy oczyszczać obraz Jezusa Miłosiernego (czyszczenie, nowy werniks) oraz figurę św. Józefa w kaplicach bocznych (zdjęcia aktualne poniżej) oraz zostanie położona nowa warstwa złota na ich ramach. W dalszej perspektywie dokonamy również renowacji innych elementów wystroju. W zakres pracy wejdą wówczas: czyszczenie mydłem konserwatorskim, zabezpieczenie drewna przed degradacją na długie lata oraz położenie nowych warstw szlachetnych metali (złoto, srebro) na płaskorzeźbach Drogi Krzyżowej oraz elementach dekoracyjnych przy Matce Bożej Fatimskiej, Relikwiach Krzyża Świętego oraz na ramach obrazów św. Jana Pawła II i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Całość prac zawierzamy opiece św. Józefa i modlimy się, by prędko Diecezjalne Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego odzyskało utracony blask w całej okazałości. Na większą Chwałę Bożą.

Jeśli chcesz, możesz wesprzeć renowację naszego kościoła modlitwą do św. Józefa lub ofiarą materialną wpłacając ofiarę na konto parafialne z dopiskiem RENOWACJA SANKTUARIUM.

Numer konta: 06 1020 5095 0000 5902 0006 2364

 

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: