MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę wyruszy już po raz osiemnasty. Rok temu pątnicy doświadczali duchowego wymiaru pielgrzymowania, w tym będą mogli pójść pieszo, by zanieść swoje intencje i podziękowania do Tronu Matki. Będą też mieli okazję doświadczyć wyzwań i atmosfery fizycznego pielgrzymowania, za którymi wielu tak bardzo tęskniło.

Pielgrzymka potrwa od 1 do 8 sierpnia, a wszystkie grupy wyruszą 1 sierpnia ze świdnickiej katedry po Mszy Świętej o godzinie 8.30. Wspólne wędrowanie będzie możliwe zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego (https://www.gov.pl/web/gis/wytyczne-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-organizatorow-ruchu-pielgrzymkowego-podczas-stanu-epidemii-c0vid-19-w-polsce2). Mówią one m.in. o tym, że w pielgrzymce może wziąć udział 300 pątników (nie licząc osób w pełni zaszczepionych), a noclegi są możliwe w namiotach jednoosobowych (wspólne noclegi tylko w przypadku rodzin). W tym roku nie będzie zatem noclegów na kwaterach, w związku z czym w pielgrzymce będą mogły wziąć udział tylko te osoby, których stan zdrowia umożliwia nocleg w namiocie.

Zapisy na rekolekcje w drodze będą odbywać się bezpośrednio u księży przewodników, wyłącznie w ustalonych terminach zapisu, które zostaną wkrótce podane na stronie pielgrzymki. Każdy pielgrzym będzie musiał przed wyjściem wypełnić również deklarację medyczną.

Najświeższe informacje dostępne są na stronie pielgrzymki (https://www.swidnickiepielgrzymowanie.pl/) oraz na fanpage-u na Facebooku (https://www.facebook.com/pielgrzymka.swidnicka). Tam też pojawią się wkrótce informacje związane z duchowym pielgrzymowaniem.

GRUPA 6 - "św. Wincentego Pallottiego" – Przewodnik: Ks. Wojciech Oleksy (tel. 726 951 580, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

CENTRUM WAŁBRZYSKIE przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu

Spotkania organizacyjne:

29 czerwca (wtorek) - o godzinie 19:00 w parafii św. Franciszka w Wałbrzychu

30 czerwca (środa) - o godzinie 19:00 w parafii św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu

1 lipca (czwartek) - o godzinie 19:00 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu

 

Źródło: https://diecezja.swidnica.pl/

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: