MENU

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszystko ma swój czas i przychodzi taki moment, kiedy trzeba się pożegnać. Niekiedy te pożegnania się przeżywa bardziej i tak właśnie było w naszej parafii 10 lutego, kiedy podczas Mszy św. o godz. 18:00 pełni wzruszenia pożegnaliśmy księdza wikariusza Pawła Laskę. Został on bowiem przeniesiony dekretem Ordynariusza Świdnickiego Marka Mendyka do parafii pw. Narodzenia NMP w Sadach Górnych, gdzie został ustanowiony Proboszczem. 

Ksiądz proboszcz Jan Gargasewicz wyraził księdzu wikariuszowi wdzięczność za jego niezwykłe zaangażowanie duszpasterskie w parafii. Wśród żegnających księdza Pawła znaleźli się przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych. Z wdzięcznością wszyscy skierowali do ks. Pawła słowo podziękowania za głoszone Słowo Boże, sprawowane sakramenty, uśmiech i zwykłą ludzką życzliwość.

Na koniec ks. Paweł także skierował słowa do księży oraz do parafian, w których podziękował Ks. Proboszczowi i księżą wikariuszom za współpracę, a także podziękował wszystkim, którzy pracują w parafii oraz całej wspólnocie parafialnej za prawie 6 lat, które spędził w naszej parafii. Dodał także, że po podziękowaniach należałoby też przeprosić: "Jeśli kogoś uraziłem, to za swoje słowa, może jakieś zachowania bardzo przepraszam. A także proszę Was wszystkich o modlitwę w mojej intencji, a ja obiecuję Wam, że także będę o Was pamiętał w swoich modlitwach".

Kiedy zabrakło słów, a wzruszenie stało się zbyt wielkie, w całej świątyni rozległy się gromkie brawa, a ks. Proboszcz poprosił Pana organistę o zaśpiewanie ks. Pawłowi podziękowań w formie pieśni "życzymy, życzmy...". 

Księże Pawle! Dziękujemy za te prawie sześć lat głoszenia Słowa Bożego w naszym kościele i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Przenajświętszej oraz wielu darów Ducha Świętego na dalszej drodze Twojej duszpasterskiej posługi. 

 

Zdjęcia w galerii.

WSPÓLNOTY


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NASZ FACEBOOK

WARTO ODWIEDZIĆ: