Uncategorised

CHRISTUS RESURREXIT! RESURREXIT VERE, ALLELUJA!

W poranek wielkanocny pójdziemy wraz Marią Magdaleną i pobożnymi niewiastami do grobu Chrystusa. Jak Piotr i Jan przybiegniemy tu zatrwożeni wieścią, że „zabrano ciało Pana i nie wiemy, gdzie je położono”. Staniemy się świadkami życia, które wyzwala się z okowów beznadziei, smutku i śmierci. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!

Dzieląc się radością ze Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy życzyć, by ta radość stała się źródłem misyjnego zapału. Niech Ten, który jest życiem, budzi w nas pragnienie życia wiecznego. Niech Jego pokój napełnia nasze serca, a łaska rozświetla mroki codzienności. Niech tajemnica Paschy Chrystusa  umocni nas w przekonaniu, że tylko miłość jest zwycięska i twórcza!

Zachęcamy do nabywania opłatków na stół wigilijny

Poświęcone opłatki można nabyć codziennie przed lub po każdej Mszy św. oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

Zadbajmy o to, aby na naszym rodzinnym stole był święcony opłatek a nie kupiony w jakimś sklepie czy w markecie.

Poświęcony opłatek jest symbolem wspólnoty parafialnej, wspólnoty wiary. To on przypomina nam Nowonarodzonego Chrystusa, ten kupiony daje nam tylko tradycję, nie związaną ze wspólnotą. Bo wspólnota to też odpowiedzialność za Kościół, za ludzi tam posługujących. Symbol dzielenia się poświęconym opłatkiem z bliskimi skłania nas do przebaczania sobie urazów i darowania win, ale jest także symbolem więzi rodzinnych i wspólnoty.