Uncategorised

Zachęcamy do nabywania opłatków na stół wigilijny

Poświęcone opłatki można nabyć codziennie przed lub po każdej Mszy św. oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.

Zadbajmy o to, aby na naszym rodzinnym stole był święcony opłatek a nie kupiony w jakimś sklepie czy w markecie.

Poświęcony opłatek jest symbolem wspólnoty parafialnej, wspólnoty wiary. To on przypomina nam Nowonarodzonego Chrystusa, ten kupiony daje nam tylko tradycję, nie związaną ze wspólnotą. Bo wspólnota to też odpowiedzialność za Kościół, za ludzi tam posługujących. Symbol dzielenia się poświęconym opłatkiem z bliskimi skłania nas do przebaczania sobie urazów i darowania win, ale jest także symbolem więzi rodzinnych i wspólnoty.

INFORMACJE DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH

- 16 września po Mszy św. o godz. 11.30 obowiązkowe spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Św.

Przypominamy, że jak co roku I Komunia Św. będzie w drugą niedzielę maja czyli 12 maja 2019 r. o godz. 10.00

- 23 września po Mszy św. o godz. 11.00 zbieramy deklaracje komunijne i rozdajemy indeksy dla dzieci.

- W październiku na różaniec dzieci uczęszczają 2 razy w tygodniu (w poniedziałek i w czwartek). Jeżeli w wyznaczonym dniu dziecko posiada przeszkodę by być na różańcu, dziecko może przyjść w innym dniu.

- 7 października na Mszy św. o godz. 11:30 poświęcone zostąną różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św..

- W niedzielę 25 listopada po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.  Natomiast 9 grudnia zapraszamy rodziców i dzieci komunijne na godz. 13.00, ponieważ po tej Mszy św. przyjedzie firma szyjąca stroje komunijne i będziemy wybierać stroje komunijne liturgiczne dla dzieci.

- W niedzielę 13 stycznia 2019 roku zapraszamy wszystkie dzieci komunijne wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 13.00. Po tej Mszy św. firma szyjąca stroje dla dzieci, będzie mierzyć dzieci. Na to spotkanie przynosimy zaliczkę, chłopcy 50 zł, dziewczynki 100 zł. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.