MENU

 

 


 

Licznik odwiedzin

1239422
WszystkieWszystkie1239422

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Informacje

Jubileusz 20-lecia Chóru Millenium

W piątek 22 listopada 2019 r. we wspomnienie liturgiczne św. Cecylii patronki wszystkich, którzy są związani ze śpiewami kościelnymi swoją uroczystość obchodził również chór Millenium, który powstał w naszej parafii 20 lat temu. W intencji chóru Eucharystię celebrował Ks. Proboszcz równocześnie wygłaszając homilię związaną z tą uroczystością. Po zakończonej liturgii druga część świętowania jubileuszu odbyła się w sali parafialnej. 

 

DROGIE PANIE, SZANOWNI PANOWIE

CZŁONKOWIE CHÓRU PARAFIALNEGO "MILLENIUM"

Na czele z Panią Małgorzatą Wiłkomirską - Założycielem i Dyrygentem Zespołu

Dwadzieścia już lat swoim pięknym śpiewaniem ubogacacie Msze święte i wszystkie ważniejsze uroczystości kościelne w naszym Sanktuarium. Ze względu na repertuar i kunszt artystyczny jaki prezentujecie, jesteście zapraszani na uroczystości Diecezjalne do Katedry Świdnickiej i innych parafii.

Rozsławiacie naszą parafię biorąc udział w przeglądach i festiwalach chórów i zespołów parafialnych, m.in. w Warszawie, Łagiewnikach, Hradec Karlowe, Berlinie. Śpiewaliście na Watykanie przy grobie św. Jana Pawła II. W kalendarzu naszej parafii już na stałe wpisało się wieczorne śpiewanie, wraz  parafianami i zaproszonymi zespołami, kolęd i pieśni patriotycznych.

Należy tu przypomnieć, że od 2009 roku Chór jest członkiem FEDERACJI CECTLIANUM, która powstała w roku 1994 i działa przy Sekretariacie Episkopatu Polski. Skupia ona ponad 200 chórów i zespołów kościelnych. Przynależność do tej Federacji to nie tylko nobilitacja chórów i zespołów, ale także konieczność podnoszenia poziomu artystycznego wykonywanych utworów, co z powodzeniem czynicie.

W uznaniu Waszych zasług w 2009 roku Chór został odznaczony najwyższym odznaczeniem Diecezji Świdnickiej "ORDEREM ŚW. STANISŁAWA" a Pani Małgorzata Wiłkomirska została uhonorowana "PIERŚCIENIEM ŚW. STANISŁAWA". Odznaczenia te wręczył dostojny gość, będący w tym czasie w naszej parafii, Arcybiskup Kolonii J.EM. Ks. Kardynał Joachim Meisner.

Dziękując Wam w imieniu całej wspólnoty parafialnej za minione dwadzieścia lat Waszego śpiewania, życzymy byście nie ustawali w nim. życzymy by Wszechmogący Bóg obdarzał Was i Wasze rodziny zdrowiem i wszelkimi łaskami na dalsze długie lata życia, a Patronka dzisiejszego dnia - św. Cecylia, niech Was wspiera.

SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

Zdjęcia w galerii.

WSPÓLNOTY